هدایای تبلیغاتی که امروزه بسیار مورد پسند واقع شده است، طرح تندیس میناکاری شده می باشند. با خریدن صنایع دستی کشورمان به جای هدایای لوکس و گران قیمت خارجی، می توانیم علاوه بر رواج فرهنگ فارسی، یک کمک بزرگ به اقتصاد کشور داشته باشیم. در ایران افراد زیادی در تولید محصولات صنایع دستی مشغول به کار هستند که با حمایت از صنعت ایرانی موجب پیشرفت در کار آن ها می شویم. تمامی تندیس هایی که به روش مینا کاری شده ساخته شده اند قیمت متفاوتی دارند.

طرح تندیس پایه چوبی

طرح تندیس میناکاری از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار می باشد که طراحی این تندیس ها نیازمند حرفه بالا است به دلیل این که تندیس ها در داخل کشور تولید می شوند. باید بدانید مراحل ساخت آن ها از صفر تا صد در ایران انجام می گردد و قیمت بسیار مناسب تری نسبت به کالا های وارداتی دارند. طراحی هایی که بر روی تندیس ها با دستان استادان کار شکل می گیرند تماما از اشکال سنتی ایرانی بهره گرفته شده و بر روی ظروف حک می شوند.

راهنمای خرید تندیس

برای خرید طرح تندیس میناکاری باید به چند نکته توجه بفرمایید که شامل موارد زیر می باشند...

1.تعیین هدف

در قدم اول باید مشخص کنید که هدف شما برای خرید تندیس ها چیست اگر می خواهید از آن ها به عنوان کادو برای مناسبت هایی همچون هدیه برای روز معلم، روز پدر، روز مادر یا روز پرستار و... پیشنهاد ما به شما تندیس جا قلمی می باشد.

اگر می خواهید به صورت عمده از این صنایع خریداری کنید و به عنوان هدیه تبلیغاتی از آن ها استفاده نمایید بهتر است از طرح های تندیس مینا کاری استفاده کنید که محل مناسب برای ثبت نام و نشان تجاری در آن وجود داشته باشد.

توجه به نوع تندیس

2. نوع تندیس

در مرحله بعد باید به نوع تندیس توجه کنید که شامل طرح تندیس میناکاری، تندیس مس و خانم و تندیس مس و پرداز و... به همراه طراحی های مختلف مانند مشبک کاری بر روی آن ها توجه نمایید که این موارد بسیار تاثیر گذار هستند.

3. کیفیت ساخت تندیس

با توجه به طرح تندیس میناکاری شده ای که انتخاب کرده اید باید به کیفیت ان ها نیز توجه نمایید.

نقطه تمایز تندیس بخش چوبی آن می باشد که باید قسمت طلایی آن پلکسی و پلاستیک فشرده گردد. قسمت چوبی آن نیز علاوه بر ظرافت باید بدون ترک  شکستگی و حتی به پور از پوسته پوسته شدن باشد.

4. شناسنامه تندیس

مهم ترین و اصلی ترین بخش در خرید طرح تندیس میناکاری شناسنامه آن می باشد. که وجود شناسنامه نشان دهنده مرغوبیت و اصالت آن می باشد.

در شناسنامه تندیس مواردی که به آن ها اشاره  شده است بسیار مهم هستند مانند، تاریخ و مکان ساخت تندیس، شخص سازنده.

فروش تندیس میناکاری

فروش طرح تندیس میناکاری از صنایع دستی پر فروش در ایران به حساب می آیند.

قاب میناکاری مسی

صنایع پستی با ادغام هنر و خلاقیت مینا کاری که قدمتی 5 هزار ساله ایجاد کرده، موجب شده است که کار های هنری بسیار زیبا تولید شود. با ساختن تندیس ها در طرح ها و نقش های مختلف موجب شده اند تا هدیه ای زیبا جایگزین کالا های گران قیمت خارجی باشند.

تندیس میناکاری صنایع دستی

اگر به فکر فرو رفته اید که این بار برای خرید کادو از طرح تندیس میناکاری به جای هدیه های خارجی استفاده کنید، باید بگویم که با انجام این کار موجب رشد اقتصاد کشور شده اید و با انتخاب کردن طرح های تندیس مینا کاری موجب ماندگاری خاطرات خوب در ذهن افراد می شوید.

به دلیل قیمت پایین تندیس ها و کیفیت فوق العاده آن ها این ویژگی ها موجب شده تا از آن ها در همایش ها و جشن های بزرگ نیز به عنوان هدیه و یاد بود استفاده کنند و ثبت خاطرات شیرین را با در دست داشتن طرح تندیس میناکاری شیرین تر و دل نشین تر نمایند.

سخن پایانی

همانطور که تاکنون متوجه شده اید، تندیس میناکاری امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و می تواند در دسته صنایع دستی ارزشمند کشور عزیزمان ایران قرار گیرد. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید ابهامات و سوالات ذهن تان را درباره طرح تندیس میناکاری برطرف سازید.


محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:

 

مارادراینستاگرام دنبال کنید.