ظرف میناکاری همان ظروف لعابی می باشند که معمولا از آن برای دکوراسیون داخلی منازل استفاده می گردد. نمای زیبایی که ظروف میناکاری به فضا داخلی مکانی که در آن قرار داده شده اند می بخشند تماشایی است. البته که تعدادی از خریداران ظروف میناکاری شده را فقط برای نمای آنها خریداری نمی کنند بلکه بسیاری از افراد برای صرف غذا و نوشیدن مواد غذایی از این ظروف بهره می برند. کیفیت بالای این ظروف باعث شده که حتی بتوان از آنها برای پخت و پز نیز استفاده کرد. البته که این ظروف فقط در ایران دارای طرفدار نیستند بلکه در کشور های مختلف نیز خواهان خود را دارند. نکته مهم پیدا کردن ظرف میناکاری ارزان و با کیفیت است اما از کجا باید به این دو نکته پی ببریم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را به شما بدهیم.

بهترین تولید کننده ظرف میناکاری

ایران به عنوان خانه بسیاری از هنرها و صنعتگران ماهر می باشد که یکی از همین هنرها میناکاری است. تولید کنندگان زیادی در این زمینه در کشور ما وجود دارند که اکثریت آنها در اصفهان مشغول به کارند. با رفتن به بازار اصفهان و یک گردش در آن کاملا متوجه این امر می شوید اما نکته قابل توجه زیاد بودن ظرف میناکاری در آنجا نیست بلکه کیفیتی است که در تولید این ظروف لعابی وجود دارد. اما خوب خیلی از افراد به دلایل گوناگونی نمی توانند به اصفهان رفته و مستقیم از آنجا خرید نمایند که تولید کنندگان عزیز کشورمان فکر اینجا را کرده و ظروف میناکاری ارزان را در سایت های مختلف برای فروش گذاشته اند پس نگران نباشید. 

ظرف میناکاری سفالی

پرفروش ترین رنگ های ظروف میناکاری

ظرف میناکاری می تواند رنگ های متنوعی داشته باشد این بستگی به مشتری دارد که رنگی را که می خواهد در خانه خود استفاده کند را انتخاب نماید. همه ظروف لعابی با هر رنگی، خواهان زیادی دارد که می خواهند آن را برای خود بخرند یا به دیگران هدیه دهند. ظروف پرفروش مینا معمولا با رنگ های متنوعی از جمله آبی، سفید، قرمز، سبز و بسیاری از رنگ های دیگر که امکان پذیر است ساخته می شوند. ابتدا باید بدانید که کدام رنگ بیشتر با آشپزخانه و یا دکوراسیون داخلی خانه شما مطابقت دارد. سپس می توانید آن را از بهترین مغازه ها و تولیدکنندگانی که با کیفیت ترین و ارزان ترین ظروف میناکاری شده را می سازند خرید نمایید. با استفاده از ظروف میناکاری از مزایای زیر بهره مند می شوید:

  • ظرف های میناکاری شده با توجه به مواد اولیه ای که در ساخت آنها به کار برده شده طعم خوبی به غذا می دهند. 
  • ارزش غذایی مواد استفاده شده در غذا را حفظ می کنند.
  • با توجه به عناصری که تولید کنندگان در ساخت ظرف میناکاری شده بهره می برند بسیار برای قلب مفید می باشند.
  • باعث معطر شدن غذای آماده شده می شوند.
  • هرگونه اسید مضر را که در مواد غذایی باشد را حذف می نماید.
  • باکتری ها را از موادی که در آن قرار می دهید دور نگه می دارند.
  • نوشیدنی های سرد در آن بسیار خنک هستند.

تولید کننده ظرف میناکاری

فروش ظرف میناکاری ارزان

اگر خواهان این ظروف لعابی هستید می توانید آن را به صورت آنلاین و از طریق جستجو در سایت های مختلف خریداری نمایید. تعداد کثیری از تولید کنندگان و هنرمندان این عرصه برای رعایت حال مشتریان محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش گذاشته و نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر مشتریان خاص خود را دارا می باشند. نکته قابل توجه در رابطه با ظروف میناکاری کیفیت بالا و قیمت مناسب آنها می باشد که با جستجو در میان تولید کنندگان متفاوت به راحتی می توانید ظرف دلخواه خود را یافته و آن را سفارش دهید. فروشندگان نیز در این مسیر موظف هستند که تمامی نکات مربوط به این ظروف را توضیح داده و از تصاویری با کیفیت استفاده نمایند تا مشتریان انتخاب بهتری داشته باشند.

قیمت ظرف میناکاری

نکاتی برای انتخاب ظرف میناکاری ایمن و سالم

دقت داشته باشید که ظروفی که ما در آن غذای خود را می پزیم بسیار برای سلامت مان مهم است پس قابلمه هایی که در آن غذا را آماده می کنیم باید برای بدن ما بی خطر باشند. قابلمه های میناکاری شده با مواد غذایی که در آن پخته می گردد واکنش نشان نمی دهد یعنی هیچ عنصر سمی در آن نبوده که باعث به خطر افتادن ایمنی ما باشد پس بدون نگرانی می توانید از آن استفاده نمایید. با توجه به موارد ذکر شده در طول متن باید گفت مزایایی که این ظروف دارند بسیار زیاد است و نمی توان به راحتی از خرید ظرف میناکاری شده گذشت. به علاوه رنگ آبی استفاده شده در این ظروف آرامش خاصی را به شما القا می نماید که قابل چشم پوشی نیست به همین دلیل است که از گذشته تا کنون همچنان این ظرف های لعابی تولید شده و طرفداران خود را دارند


محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:

 

مارادراینستاگرام دنبال کنید.