در چند سال اخیر صنایع دستی پیشرفت چشمگیری داشته که بین افراد محبوبیت زیادی را به وجود آورده است. صنایع دستی لوکس را می توان به عنوان هدیه ای ارزشمند به عزیزان و دوستانمان هدیه دهیم. کار دستی، هنر و ابزار هایی که با صنایع دستی در ارتباط هستند  با کلمه طراحی یاد می شوند. می توان یک تعریف کامل و جامعی برای این صنایع گفت که شامل مهارت هایی هست که با ساختن اشیا و غیره صورت می گیرد.

هنر  اصلی صنعت گران اصفهان


صنایع دستی لوکس نشان دهنده چه چیزی می باشند؟

اگر وارد یک نمایشگاه شوید می توانید خلاقیت هنرمندان را در تابلو هایی که کشیده اند ببینید؛ هنر های تجملی که این افراد می کشند نوعی میراث فرهنگی محسوب می شوند که در قرن های متمادی نماد فرهنگ یک جامعه بوده اند. صنایع دستی لوکس صنایعی هستند که اکثر افراد از آن استقبال گرمی می کنند و نمی توان گفت این صنایع مخصوص قشر خاصی از جامعه بوده که به زندگی کلاسیک علاقه دارند. به طور کلی این صنایع به قدری جذاب هستند که هر فردی را به سمت خود جذب نماید.

طراحان لوکس چگونه ایده های خود را به مرحله ساخت می رسانند؟

خرید و ساخت صنایع دستی لوکس یک سرمایه گذاری می باشد؛ در نتیجه شما می توانید وقت و هزینه خود را در این حوزه صرف کنید. 

گران ترین صنایع دستی لوکس در ایران


اگر فردی بتواند وسیله ای را اختراع کند که جزو صنایع دستی لوکس باشد، قطعا این قطعه یا این وسیله ساخته شده مورد توجه افراد زیادی قرار می گیرد؛ زیرا صنایع دستی از جمله وسایلی هستند که اکثر افراد تمایل به خرید آن را دارند. شما با استفاده از هنر و خلاقیت خود می توانید وسیله ای مدرن و شیک را خلق نمایید و کسب و کاری پر رونق را بسازید.

نظریه صنعت گران لوکس چیست؟

صنعتگران لوکس بر این باور هستند که برای ساخت صنایع دستی شیک می توان گرفت و این حس درونی که در آن ها به وجود می آید باعث می شود که ساعت ها روی یک موضوع فکر کنند تا بتوانند وسیله مورد نظرشان را با بهترین ظاهر تولید نمایند. صنایع دستی لوکس شامل انواع گوناگونی است که همه نوع آن زیبا و منحصر بفرد می باشد.

ساخت یک وسیله چوبی در صنایع لوکس نیاز به چه ابزار و موادی دارد؟

این صنایع اکثرا وسایل  چوبی می باشند و معمولا وسایل مورد نیاز برای ساخت یک قطعه ی چوبی زیاد می باشد؛ ولی شما می توانید با کم ترین امکانات بهترین وسیله را طراحی کنید. اگر می خواهید یک وسیله چوبی درست کنید باید چوب مناسبی را انتخاب کنید که بتواند در برابر گرما، سرما، آب و دیگر موارد مقاوم باشد و سریع به محیط اطراف واکنش نشان ندهد. وقتی چنین چوبی را پیدا کردید می توانید با تهیه وسایل لازم برای ساختش، کار خود را شروع کنید. صنایع دستی لوکس جزو مواردی هستند که از قیمت بالایی برخوردار می باشند ولی این صنایع به قدری جذاب و شیک هستند که ارزش خرید را دارند. آینده شغلی این حوزه هنری در ایران بسیار درخشان می باشد و شما می توانید با سرمایه ای اندک کار خود را شروع کنید.

نمونه صنایع دستی جذاب ایرانی

قیمت صنایع دستی لوکس

نمی توان این صنایع را به دلیل شرایط اقتصادی کشور، از خارج وارد نمود؛ به همین دلیل نیروی های ماهر داخلی تمام سعی خود را برای ساخت این وسایل می کنند تا بتوانند به بهترین شکل هنر خود را به دنیا نشان دهند که البته موفق هم هستند. از آنجایی که محصول ساخته شده یک فرد با محصول فرد دیگر متفاوت می باشد؛ پس تعیین قیمت هم می تواند متفاوت باشد، زیرا کسی که این وسیله را ساخته است قیمتی را روی آن می گذارد که هم از نظر اقتصادی برای مردم به صرفه باشد و هم مقدار پولی که برای ساخت این وسایل مصرف کرده است در بیاید. صنایع دستی لوکس چون جزو صنایع دست ساز هستند؛ پس دولت یا یک کارشناس آثار دستی و غیره نمی توانند درباره قیمت آن نظر بدهند. 

سخن پایانی

صنایع دستی، همان وسایل دست ساز هستند و هر فردی که علاقه به این کار داشته باشد می تواند وارد این حوزه شود و درآمد خوبی را ایجاد نماید. این دسته از صنایع بیشتر در وسایل خانگی کاربرد دارند و محیط خانه را به یک فضای کلاسیک تبدیل می کنند و وجود آن ها آرامش خاصی را به منزل می بخشد.


محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:

 

مارادراینستاگرام دنبال کنید.