بایگانی نوشته‌ها


هنر خلاقانه، زیبا و چشم نواز مینا کاری روی چوب

هنر خلاقانه، زیبا و چشم نواز مینا کاری روی چوب

مینا کاری روی چوب از صنایع بسیار زیبا و پر طرفداری است که روی انواع لوازم تزئینی و خانگی مانند قاشق، بشقاب، صندوق های چوبی کار می شود. ضمنا این هنر در بین گردشگران نیز طرفداران زیادی دارد و برای گردشگران هنر جالبی است. این هنر بسیار قدیمی است و یکی از عواملی که آن را در بین گردشگران خاص کرده، همین قدیمی بودن آن است. اکثر این مینا کاری های چوبی قابل شست و شو هستند و می توان این مزیت را یکی از دلایل استفاده از این هنر دانست.

دانستنی هایی در مورد زیبایی های نقوش خاتم کاری

دانستنی هایی در مورد زیبایی های نقوش خاتم کاری

آشنایی با نقوش خاتم کاری که یکی از اصیل ترین و قدیمی ترین صنایع دستی هنرمندان ایرانی می باشد برای هر یک از ما ایرانی ها جذاب و ضروری می باشد. صنایع دستی ایران را به یقین می توان  به منظومه ای رنگین و زیبا شباهت داد. در میان این منظومه پر از رنگ و هنر، نقوش خاتم کاری جور دیگری توجه هر ایرانی و حتی خارجی را به سمت خود جلب می کند.

انواع هنر های دستی مدرن جذاب در ایران

انواع هنر های دستی مدرن جذاب در ایران

صنایع دستی هر کشور نشان دهنده آثار باستانی آن کشور است و به طور کلی آثار باستانی و هنر های دستی هر کشور نشان دهنده فرهنگ و ملیت آن کشور است. به طور کلی به هنر های دستی، صنایع دستی گفته می شود؛ این هنر زیبا محبوبیت زیادی بین مردم دارد و می توان گفت هنر های دستی فقط یک کالا نیستند؛ زیرا این هنر، ارزش ملی و فرهنگ هر کشور را نمایش می دهد. به طور کلی، انواع هنر های دستی مدرن در کشور های مختلف به ۳۰۰۰ گونه رسیده است.

صنایع دستی و بهترین میناکاری اصفهان

صنایع دستی و بهترین میناکاری اصفهان

صنایع دستی به عنوان بخشی از صنایع فرهنگی، نقش تأثیرگذاری در شناساندن هویت ملی یک کشور دارد. یکی از صنایع دستی، هنر میناکاری اصفهان است که ریشه در عادات،رسوم و اعتقادات جوامع دارد. بهترین میناکاری اصفهان از هنرمندان و استادان باذوق و باتجربه هنر میناکاری روی مس را می‌توان در بیشتر جهان مشاهده کرد. میناکاری یکی از هنرهای بسیار ارزشمند و بی نظیری است که در ملل مختلف مورد توجه بوده است.

شناخت هنر میناکاری و شابلون میناکاری

شناخت هنر میناکاری و شابلون میناکاری

هنر میناکاری هنر اصیل ایرانی است که با رنگ‌های متنوع طرح‌های پیچیده‌ای را بر روی ظروف فلزی و سفالی پیاده می‌کند. کلمه مینا به رنگ لاجوردی در بهشت اشاره می‌کند. هنرمندان ایرانی در زمان ساسانی این هنر را ابداع کردند و مغولان این هنر زیبا را به کشورهای دیگر بردند. امروزه از ابزار متفاوتی برای خلق آثار هنر میناکاری استفاده می‌شود. یکی از ابزارهای کارآمد این هنر شابلون میناکاری است.

مراحل تولید خاتم | از تولید تا  آماده سازی

مراحل تولید خاتم | از تولید تا آماده سازی

آشنایی با مراحل تولید خاتم، بی شک برای هر یک از ما ایرانیان جذاب و دلنشین است. تعریف دایر المعارف فارسی از خاتم کاری به شرح زیر است: «خاتم کاری هنر آراستن وسایل و اشیا به اشکالی مشابه با مثلث های کوچک و موزائیکی می باشد». خاتم کاری با داشتن سابقه ای بسیار کهن و قدیمی، از مجموعه هنر های با ظرافت و صنایع دستی برازجان است. اگر سری به خانه های قدیمی ملل سنتی که هنوز در گوشه کنار ایران وجود دارد بزنید، خاتم کاری های بی نظیری را مشاهده خواهید کرد.

فرایند تولید شکلات ‌خوری میناکاری و کاربرد این ظروف

فرایند تولید شکلات ‌خوری میناکاری و کاربرد این ظروف

یکی از افتخارات هر ملت و کشوری، صنایع بومی و دستی آن کشور است. صنایع دستی از نخستین ابزار تعامل  جوامع مختلف با یکدیگر بوده‌اند و به همین دلیل، اطلاعات قابل توجهی از پیشینه تاریخ کشورهای جهان در اختیار ما می‌گذارند. صنایع دستی در واقع اصلی‌ترین سند هویت تاریخی ما هستند؛ چون تا مدت‌ها بعد از ما نیز باقی می‌مانند. هنری مانند میناکاری حاصل سلیقه، ابتکار و خلاقیت هنرمندان و صنعتگران عزیزی است که صبورانه هنر ایرانی را در محصولات تولیدی شان به نمایش می‌گذارند.

طراحی میناکاری ظروف و زیورآلات، هنری که پیش از میلاد مسیح متولد شد

طراحی میناکاری ظروف و زیورآلات، هنری که پیش از میلاد مسیح متولد شد

از هنر ها و صنایع دستی ایران که قدمتی بیش از پنج هزار سال برای آن در نظر گرفته شده است می توان به طراحی میناکاری روی انواع ظروف، فلزات و زیورآلات اشاره کرد. هر چند که امروزه بیشتر شاهد طراحی میناکاری بر روی مس هستیم؛ اما میناکاری بر روی سفال، نقره و طلا نیز رایج است.

ایده های جذاب تبلیغاتی با استفاده از هدایای تبلیغاتی صنایع دستی

ایده های جذاب تبلیغاتی با استفاده از هدایای تبلیغاتی صنایع دستی

استفاده از روش های تبلیغاتی در بازار پر رقابت امروز حرف اول را می زند، چنانچه بتوانید در بخش تبلیغات خوب عمل کنید این امکان را دارید که یک برند موفق در میان صدها برند، چه بسا باکیفیت و مشهور باشید. ابداع روش های نوین تبلیغاتی یکی از دغدغه های اصلی صاحبان مشاغل است، با این حال بهترین نوع تبلیغ، تبلیغی ماندگار با اثربخشی قوی در ذهن مخاطب است. یکی از این روش ها، اهداء هدایای تبلیغاتی صنایع دستی است که بسیار محبوب و پر طرفدار است.

بهترین رنگ میناکاری برای هنرهای صنایع دستی

بهترین رنگ میناکاری برای هنرهای صنایع دستی

آمیختن انواع رنگ ها، نقش ها و طرح‌ های منحصر به فرد و زیبا باعث می شود تعداد افراد زیادی به هنر، به ویژه صنایع دستی علاقه نشان دهند و به آن جذب شوند. یکی از جذاب ترین هنر ها در صنایع دستی، میناکاری است که به دلیل وجود طیف وسیعی از رنگ‌ های جذاب و زیبا، دنیایی متفاوت و سرشار از آرامش را برای هنرمند و حتی بیننده هنر خلق می کند.

درباره‌ی نویسنده
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...