بایگانی نوشته‌ها


آموزش هنر میناکاری در چند گام

آموزش هنر میناکاری در چند گام

آموزش هنر میناکاری، طرفداران خاص خود را دارد. میناکاری، هنر نقاشی و طراحی سطح فلزاتی مانند طلا، نقره و مس با لعاب دادن رنگ ها و آتش در کوره است و یکی از شکوهمندترین صنایع دستی ایران است.  هنر میناکاری را مینیاتور آتش و همچنین تزئین فلز و کاشی با لعاب مینا هم می نامند. به گفته خاورشناس، آرتور پوپ، قدمت میناکاری به 1500 سال قبل از میلاد مسیح می رسد.

همه چیز درباره مینا کاری روی مس اصفهان

همه چیز درباره مینا کاری روی مس اصفهان

صنایع دستی ایران نه تنها برای هموطنان بلکه برای تمامی توریست های خارجی از سراسر دنیا، جذاب و خارق العاده است. مینا کاری روی مس اصفهان، نیز یکی از همین صنایع بی نظیر است. به گونه ای که به جرئت می توان گفت؛ پر تیراژ ترین و محبوب ترین صنایع دستی در این شهر قدیمی از ایران می باشد. محصولات میناکاری مواردی نظیر ظرف های مینا کاری چوب، سفال، شیشه و طلا را شامل می شود. ظروف  میناکاری شده با این همه زیبایی و چشم انداز، هنوز هم قیمت مقرون به صرفه  ای دارند. در ادامه همراه ما باشید تا با آن سوی زیبایی مینا کاری روی مس اصفهان، آشنا گردیم.

جذاب بودن ساخت رنگ مینا کاری

جذاب بودن ساخت رنگ مینا کاری

ساخت رنگ مینا کاری با تولید رنگ های لعابی و ترکیبات مختلف و سازگار برای مصارف مختلف است و روش های مختلف ساخت رنگ های لعاب کاربرد تجاری دارد. رنگ مینا کاری نوعی رنگ است، که روکش مات و براق دارد. این نوع رنگ محکم است و ماندگاری خوبی هم دارد. معمولا برای رنگ آمیزی داخل ساختمان یا سطوح فلزی استفاده می شود. رنگ مینا بر پایه رنگ روغن است، اما به تازگی مینا بر پایه آب هم در دسترس صنعت کاران قرار گرفته است.

صنایع دستی چیست؟ و پر فروش ترین صنایع دستی کدام اند؟

صنایع دستی چیست؟ و پر فروش ترین صنایع دستی کدام اند؟

در چند سال اخیر صنایع دستی یکی از پر فروش ترین کالاهای اساسی مردم به شمار می رود. سازنده این کالا ها به صورت حضوری و یا غیر حضوری کالا های خود را به فروش می رسانند. صنایع دستی انواع زیادی دارند که از دیرباز در بین مردم نشان دهنده تاریخ و فرهنگ و تمدن آن ها بوده است. می توان گفت پر فروش ترین صنایع دستی در دنیای امروز قالی های دست بافت هستند که نسبت به دیگر صنایع دستی، فروش زیادی دارند؛ اما می توان گفت که شمع های دستی جایگاه اول را از نظر فروش به خود اختصاص داده اند.

8 دلیل برای خرید صنایع دستی

8 دلیل برای خرید صنایع دستی

تولید کنندگان صنایع دستی تمایل به استفاده از مواد اولیه خوب دارند که باعث افزایش دوام محصولات می شود.  علاوه بر این، به دلیل این که محصولات به صورت دستی انجام می شود،  دقت بیش تری در جزئیات کوچک وجود دارد؛ در نتیجه کیفیت نیز بهتر و خرید صنایع دستی لذت بخش تر می شود.

طرح های میناکاری روی کاغذ، شکلی جدید از هنری قدیمی

طرح های میناکاری روی کاغذ، شکلی جدید از هنری قدیمی

میناکاری یکی از قدیمی ترین هنرهای ایرانی است که از دیرباز تاکنون در شهرهای مختلفی از جمله اصفهان رواج داشته است. هر چند امروزه طرح های میناکاری روی کاغذ، به عنوان یک هنر جدید در این حوزه شناخته می شود. دادن شکلی تازه به هنرهای قدیمی، یک راه بسیار جذاب برای زنده نگه داشتن آن ها می باشد.

خاتم کاری سوغات اصفهان، هنر تزئین سطح اجسام چوبی

خاتم کاری سوغات اصفهان، هنر تزئین سطح اجسام چوبی

به هنر تزئین سطح اجسام چوبی با استفاده از قطعات چوبی، فلزی و همچنین استخوان به شکل مثلث های ریز خاتم کاری می گویند. خاتم کاری یکی از اصیل ترین و زیباترین شاخه های صنایع دستی ایران است که ساخت آن نیازمند ذوق و نگاه هنرمندانه سازنده، زمان و صبر و بردباری می باشد. اگرچه برخی شواهد خاستگاه این هنر را شهر شیراز دانسته اند؛ اما از دوران صفویه، خاتم کاری در شهر اصفهان به تولید انبوه رسیده است و امروزه خاتم کاری سوغات اصفهان می باشد.

آموزش میناکاری روی شیشه

آموزش میناکاری روی شیشه

میناکاری که یکی از هنرهای قدیمی در ایران و جهان است که قدمتی ۵ هزار ساله دارد و دارای طرفداران بسیاری در سراسر جهان است. میناکاری بر روی سفال، مس، طلا،‌ چوب و شیشه انجام می ‌شود که میناکاری روی چوب و شیشه نسبت به سایرین کمتر متداول هستند؛ اما باتوجه به زیبایی و ظرافت خاصشان، طرفداران خود را دارند. همانطور که گفته شد؛ میناکاری روی شیشه یکی از شاخه‌ های این هنر زیبا است که مطابق با فرهنگ و آداب و رسوم هر منطقه ای، دارای طرح های متفاوتی است.

معروف ترین و محبوب ترین انواع صنایع دستی ایران

معروف ترین و محبوب ترین انواع صنایع دستی ایران

وقتی می گوییم صنایع دستی منظورمان شغلی باستانی است. ایران صنایع دستی مختلفی دارد و به جرات می توان گفت که صنایع دستی ایران یکی از بهترین صنایع دستی جهان به شمار می رود. شما اگر به کشور های خارجی سفر کرده باشید، مطمئنا آثار دستی ایران را می توانید در آنجا مشاهده کنید. سرمه یکی از قدیمی ترین صنایع دستی است که وقتی به وجود آمد، مورد استقبال اکثر مردم دنیا قرار گرفت و تاکنون محبوبیت بسیار زیادی دارد.

با آموزش مینا کاری روی سنگ نقش های رویایی خلق کنید.

با آموزش مینا کاری روی سنگ نقش های رویایی خلق کنید.

آموزش مینا کاری روی سنگ علاوه بر جذابیتی که دارد، پیشینه دیرینه ای دارد و از هنرهای 5 هزار ساله صنایع دستی پر طرفدار در ایران است. این صنعت از ایران به سایر نقاط دنیا و هر جا که هنر دستی و سنتی دارند ارسال می شود و به همین خاطر مینا کاری علاوه بر ایران، در بسیاری از کشورها نیز محبوب است. جذابیت و زیبایی مینا کاری روی سنگ باعث شده تا این هنر چندین هزار ساله ایرانی برای نشان دادن طرح های سنتی ایرانی بسیار مورد استقبال قرار گیرد.

درباره‌ی نویسنده
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...