بایگانی نوشته‌ها


بهترین و جذاب ترین هدایای تبلیغاتی میناکاری

بهترین و جذاب ترین هدایای تبلیغاتی میناکاری

سرزمین متمدن، دیار کهن، ایران پهناور با عمر و قدمتی دراز، یدی طولانی در زمینه هنر دارد. هنر ایرانی از اصالتی غیر قابل وصف برخوردار است و با مرور تاریخ این کشور با انواع صنایع دستی و هنرهای سنتی آن آشنا خواهید شد. یکی از کاربردهای مهم صنایع دستی و سنتی بهره‌گیری از آن‌ها در صنعت مدرن تبلیغات است. به عنوان نمونه از ظروف مزین به هنر میناکاری می‌توان در قالب هدایای تبلیغاتی میناکاری در انجام تبلیغات استفاده کرد.

ارزان ترین عمده فروشی میناکاری در کدام شهر ایران می باشد؟

ارزان ترین عمده فروشی میناکاری در کدام شهر ایران می باشد؟

به ماده ای از لعاب شیشه ای به نام حاجب ماوراء شفاف که از آن برای زینت بخشی به کاشی و فلزات استفاده می شود و ترکیبی از لاجورد است، مینا می گویند. بر روی ظروف میناکاری شده از طرح و نقش های اسلیمی، گل و پرنده و قطعاتی به صورت پیچ و گره استفاده می شود و بعد برای پخت راهی کوره می شود.

بهترین سایت فروش صنایع دستی  در خارج و داخل

بهترین سایت فروش صنایع دستی در خارج و داخل

در چند دهه اخیر صنایع دستی جایگاهی ویژه را به خود اختصاص داده اند. سازندگان و فروشندگان این صنایع علاوه بر خرید حضوری، سایت هایی را در فضای مجازی راه اندازی کرده اند که همه نوع صنایع دستی در آن موجود می باشد. این موضوع باعث شده تا مشتریان بتوانند به صورت آنلاین خرید های خود را انجام دهند. همان طور که می دانید صنایع دستی انواع زیادی دارند؛ پس باید سایتی را جست و جو کنید که صنایع دستی مورد نیاز شما را دارا باشد.

آموزش ساده و کاربردی ساخت تندیس میناکاری با استفاده از فلز مس

آموزش ساده و کاربردی ساخت تندیس میناکاری با استفاده از فلز مس

از هنر میناکاری معمولا برای تزیین گلدان، جواهرات، جا شمعی و سایر ظروف سرامیکی و مسی استفاده می شود. با این وجود ساخت تندیس میناکاری در میان اقوام ایرانی رواج بسیار داشته است. در اصفهان که بزرگترین قطب میناکاری ایران است بسیاری از هنرمندان به طراحی و ساخت انواع تندیس های میناکاری با طرح های ابتکاری و هنرمندانه و یا به عنوان یادبود های مناسبتی می پردازند.

اطلاعات مهم و ضروری درباره فروشگاه آنلاین صنایع دستی

اطلاعات مهم و ضروری درباره فروشگاه آنلاین صنایع دستی

همانطور که می دانید نام دیگر صنایع دستی، کار دست است که با کمترین تجهیزات می توان با کمک آن لوازم تزئینی درست کرد. البته در فروشگاه آنلاین صنایع دستی می توانید چند نمونه از کار دست شاغل و هنرمند را مشاهده کنید. در حالت کلی اگر یک محصول با ماشین یا دستگاه دوخت، ساخته شده باشد، آن لوازم موردنظر را جزو صنایع دستی حساب نمی کنند

قیمت میناکاری اصفهان در مهد هنر جهان

قیمت میناکاری اصفهان در مهد هنر جهان

هنر میناکاری یکی از هنرهایی است که سابقه ی بسیار طولانی دارد و اصفهان به عنوان مهد میناکاری شناخته می شود. این هنر ظریف توسط هنرمندانی بی نظیر در اصفهان بر روی مس با حرکات دست بسیار حرفه ای و رنگ آمیزی و نقاشی بی بدیل انجام می شود و به مس، این فلز بی جان روح می بخشد. این هنر بسیار با ارزش است و تعیین کردن قیمت میناکاری اصفهان، کاری بسیار سخت است.

هدیه صنایع دستی گزینه ای عالی و جذاب برای عزیزانتان

هدیه صنایع دستی گزینه ای عالی و جذاب برای عزیزانتان

قبل از اینکه بخواهید از صنایع دستی، هدیه ای تهیه کنید و به دیگران بدهید اول باید شناخت مختصری از این صنایع داشته باشید، با این شناخت می توانید هدیه خوبی انتخاب کنید که هم خودتان و هم طرف مقابلتان خوشحال شود. صنایع دستی به اشیا و وسایل تزئینی گفته می شود که دست ساز می باشند. یکی از قدیمی ترین صنایع دستی ظکره می باشد که نوعی فلز بوده که بیش از ۴۰۰۰ سال است که مردم از آن استفاده می کنند.

قاب بشقاب میناکاری هنری شاهانه به رنگ آسمان

قاب بشقاب میناکاری هنری شاهانه به رنگ آسمان

در مینای زمینه برجسته بعد از حک کردن طرح و نقش روی زیرساخت مینا نقوش  مورد نظر قملزنی می شود و پس از این مرحله نوبت به لعابکاری و نقاشی روی  کار می رسد.در مینای خانه بندی که به مینای گلابتونی یا حجره ای هم  مشهور است، پس از انتخاب ظرف یا زیورآلاتی که اغلب از جنس نقره هستند، طرح  های موردنظر به کمک مفتول های نازک فلزی به نام ملیله پس از ساخت روی ظرف  یا زیور با جوشکاری نصب می شوند.

معرفی انواع ظروف میناکاری اصفهان و شرح کاربرد های آن

معرفی انواع ظروف میناکاری اصفهان و شرح کاربرد های آن

همانطور که می دانید، تمامی استان های کشور عزیزمان دارای صنایع دستی و سوغاتی های مخصوص به خود می باشند. استان اصفهان نیز همواره به تولید ظروف های میناکاری پرداخته است و که این ظرف ها انواع متفاوتی را نیز شامل می شوند. حال باید بدانید که انواع ظروف میناکاری اصفهان کاربرد های متعددی را در بر دارند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

هنر میناکاری اصفهان چیست و مراحل آن چگونه است؟

هنر میناکاری اصفهان چیست و مراحل آن چگونه است؟

همانطور که می دانید، تمامی شهر ها و استان های کشور عزیزمان دارای صنایع دستی مخصوصی می باشند که مسافران و توریست ها سالانه به خریداری آن ها برای قوم و خویش خود می پردازند. هنر میناکاری اصفهان از دیگر هنر ها و صنایع دستی این استان است که بسیار شناخته شده و محبوب تلقی می شود.

درباره‌ی نویسنده
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...