هر فردی می تواند انواع ست هدیه میناکاری را از فروشگاه های اینترنتی موجود، با توجه به سلیقه خود انتخاب نموده و به عنوان هدیه برای عزیزان خود از آن استفاده کند. تمام صنایع دستی اصفهان به عنوان یک ست هدیه، بسیار جذاب و زیبا هستند مخصوصا صنایع دستی میناکاری که دارای جذابیتی خاص هستند. این محصولات زیبا و باکیفیت، یک هدیه کاملا ارزشمند محسوب می شود که همراه با ضمانت نامه و جعبه های مخصوص هدیه به فروش می رسند.

انواع ست هدیه میناکاری

تمام محصولات میناکاری شده، یک نوع محصول زیبا و ارزشمند محسوب می شوند. برخی از محصولات میناکاری شده که به عنوان ست هدیه به کار می روند، عبارت است از:

 • ساعت میناکاری
 • ست چای میناکاری
 • لیوان های میناکاری
 • بشقاب های میناکاری
 • تندیس میناکاری
 • آینه و شمعدان های میناکاری
 • و…

میناکاری چیست؟

میناکاری یک نوع هنر دستی بوده که به وسیله رنگ های زیبا و جذاب همراه با لعاب در طی مراحلی بر روی انواع وسایل ایجاد می شود. در کل میناکاری کار کردن با یک لایه شیشه در حرارت بالا بر روی انواع وسایل دلخواه می باشد. به همین دلیل ست هدیه میناکاری یک کار تزیینی بسیار زیبا و ارزشمند محسوب می شود. در این نوع صنایع دستی از فلز های ارزشمندی مثل نقره، مس و … استفاده می شود که باعث زیبایی و جذابیت بیشتر هنر خواهد شد. انجام دادن این کار به هنر و دقت بسیار زیادی نیاز دارد؛ به همین دلیل هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد.

قدمت میناکاری در ایران

قدمت میناکاری در ایران

چرا ست هدیه میناکاری بسیار ارزشمند است؟

هنگام ساخت یک نوع اثر مینا، دقت و سلیقه بسیار زیادی به کار می رود. برای تهیه یک طرح مینا باید کار را به شکلی انجام داد که دوام بسیار بالایی داشته باشد و در برابر حرارت بالا مقاوم باشد. همچنین به دلیل اینکه وسایل میناکاری را به وسیله مواد گرانبها می سازند و آن را به عنوان وسایل تزیینی استفاده می کنند، پس به زمان و دقت زیادی نیاز خواهد داشت و در این صورت است که ارزش طرح های میناکاری مشخص می شود.

خرید ست هدیه میناکاری

میناکاری در انواع طرح ها و روی وسایل مختلفی صورت می گیرد، که برای هر فردی با هر سلیقه ای مناسب می باشد. رنگ های خاص و زیبایی که در انواع طرح های میناکاری استفاده می شود، زیبایی خاصی به محیط اطراف می بخشد. هر کسی می تواند با توجه به سلیقه خود یکی از وسایل میناکاری را انتخاب کرده و به عنوان وسایل تزیینی یا هدیه از آن استفاده نماید. 

قیمت ست هدیه میناکاری

قیمت ست هدیه میناکاری

انواع میناکاری

 • میناکای حجربندی: در این نوع میناکاری، به وسیله سیم های فلزی بر روی وسیله مورد نظر، طرح های مختلفی ایجاد می شود و سپس به وسیله رنگ های زیبا کار را تکمیل می کنند.
 • میناکاری نقاشی: در این نوع میناکاری از یک نوع سطح مسی استفاده می کنند و سپس به انواع روش های دیگر مثل دوغاب، تاب دادن و .. سطح مسی را لعاب خواهند داد.
 • میناکاری مرصع : این نوع مینا کاری یکی از بهترین ست هدیه میناکاری محسوب می شود. در این کار با استفاده از یاقوت در رنگ و شکل های مختلف بر روی وسایل، طرح های خاصی را ایجاد می کنند.
 • میناکاری برجسته: در این نوع میناکاری، انواع طرح های دلخواه را بر روی وسایل ایجاد می کنند.
 • میناکاری پنجره ای: این نوع میناکاری معمولا بر روی طلا و نقره انجام شده و یک نوع کار بسیار ظریف بوده که بیشتر برای جواهرات به کار می رود.
 • میناکاری شکری: در این نوع میناکاری انواع وسایل را با استفاده از لعاب های رنگی پوشش می دهند و طرحی زیبا را ایجاد می کنند.

فروش انواع ست هدیه میناکاری

فروش انواع ست هدیه میناکاری

سخن پایانی

میناکاری یکی از صنایع دستی شهر اصفهان بوده که به دلیل رنگ ها و طرح های جذاب و زیبایی که دارد، در بین مردم بسیار محبوب بوده و خریداران زیادی دارد. با توجه به سختی کار و دقت بسیار زیادی که این کار نیاز دارد، قیمت وسایل میناکاری شده نسبت به صنایع دستی دیگر بالاتر بوده اما ارزش آن فوق العاده زیاد می باشد. ست هدیه میناکاری، یک نوع هدیه بسیار ارزشمند بوده که هر فردی با توجه به سلیقه خود می تواند هریک از مدل ها و طرح های میناکاری را انتخاب نماید.


محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:

ما رادراینستاگرام دنبال کنید.