در کنار ظروف نفیس و زیبای میناکاری شده می توان از باکس مخصوص میناکاری به عنوان یک هنر زیبای سنتی ایرانی نام برد. این هنر زیبای ایرانی از جنس چوب و با یک روکش بسیار شیک از پارچه ی مخمل و ترمه ساخته می شود که خود این باکس را می توان به عنوان یک دکوراسیون زیبا مورد استفاده قرار داد. باکس هدیه میناکاری یک کادو و یک هدیه ی شکیل برای دوستان و همکاران محسوب می شود. ما می توانیم از این هنر زیبای ایرانی به عنوان یک کالای صادراتی هم استفاده بهینه کنیم  به شرط آن که یک برنامه ریزی درست و صحیح داشته باشیم. با این کار به رونق اقتصادی کشور کمک کرده و باعث می شویم تعدادی از هموطنان مشغول به کار شوند.

باکس بشقاب ترمه کاری شده

انواع باکس هدیه میناکاری

باکس میناکاری جعبه های کادویی شیک و لوکسیهستند که در طرح، رنگ و جنس های مختلف تولید می شوند و جنس آن ها معمولا از مقوا ی صنعتی، معمولی و چوبی است. جنس جعبه میناکاری شده از چوب است و با پارچه ی مخمل جیر پوشانده می شود که داخل آن ظرف مورد نظر را می گذارند. برای اینکه ظرف میناکاری شده را بتوان دید، روی آن را یک قاب شیشه ای می گذارند تا کار زیبا تر دیده شود. از طرفی روی درب آن یک قفل کوچک می زنند تا بتوان باکس هدیه میناکاری را باز و بسته کرد. تضاد رنگ باکس با ظرف میناکاری جلوه ی زیبایی از هنر ایرانی را نشان می دهد و نظر ها را به خود جلب می کند

جعبه های ترمه کاری با نقش های اصیل ایرانی

از باکس های هدیه میناکاری در چه زمینه هایی می توان استفاده کرد؟

 باکس هدیه میناکاری برای انواع گلدان ها ، بشقاب های نفیس مینیاتور انواع کوزه های تزئینی به کار می رود. قیمت اینجعبه ها نسبت به کاری که روی آن انجام می شود و ظرافتی که در آن به کار می رود، بسیار مقرون به صرفه است. مزیت دیگر باکس هدیه میناکاری به جز زیبایی و سادگی حمل آسان آن است تا از ضربه و خش روی ظرف جلوگیری شود.


در هنر میناکاری استاد میناکار با ذوق و احساساتش تمام تلاش خود را برای ارائه ی یک کار اصیل و زیبای ایرانی با نقوش جذاب به کار می برد تا بتواند کاری فوق العاده را در معرض دید قرار دهد. این هنر برای ماندگاری بیش تر به یک باکس هدیه میناکاری احتیاج دارد که هم باعث زیبایی دو چندان اثر شود و هم این که از این هنر به خوبی محافظت شود. برای اینکه این کار جلوه ی بیشتری داشته باشد از جعبه هایی به رنگ هایسورمه ای و مشکی استفاده می شود تا تضاد رنگ ها با هم تصویر زیبایی را نشان دهند. رنگ مشکی و سورمه ای جعبه و رنگ آبی فیروزه ای میناکاری زیبایی از رنگ ها را به وجود می آورد. از پر فروش ترین کارها می توان به جعبه  گلدان میناکاری و جعبه بشقاب میناکاری استان اصفهان اشاره کرد.

جعبه ی بسیار نفیس از دو طرح تلفیقی گلدان و بشقاب

جدید ترین قیمت باکس هدیه میناکاری

باکس های میناکاری در انواع مختلفی مانند، باکس میناکاری شده جعبه جواهرات، باکس مینیاتور برای هدیه های لوکس، جعبه ی میناکاری شده برای بروشور ادارات و شرکت ها ساخته می شود. از طرفی هدیه دادن این نوع باکس برای مناسبت های مختلف، می تواند هدیه ای بسیار جذاب و ارزشمند محسوب شود.

قیمت جعبه ی میناکاری شده بستگی به عواملی مثل جنس، اندازه و کاربردش دارد شرکت ها و ادارات بزرگ برای زیبایی هدایای تبلیغاتی خود به دنبال جعبه هایی شکیل هستند که استفاده از باکس های میناکاری شده می تواند گزینه ای بسیار کارآمد محسوب شود.

سخن پایانی

باکس هدیه میناکاری یک هدیه ی بسیار زیبا و ارزشمند است که ذوق و سلیقه فرد را در کادو دادن نشان می دهد. ایرانیان با هدیه دادن این هنر به  مهمانان داخلی و خارجی باعث می شوند که این هنر در داخل و خارج  گسترش پیدا کند. برای خرید این نوع باکس های هدیه می توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت غیرحضوری اقدام نمایید. تنها کافیست فروشگاهی معتبر را بیابید که با خیالی آسوده خریدتان را انجام دهید. مجموعه ما با نام تجاری میناکاری حجازی در خدمت شما عزیزان است تا در انتخاب هدیه ای نفیس شما را راهنمایی نماید.


محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:


مارادراینستاگرام دنبال کنید.