به جرأت می توانیم بگوییم که یکی از مهمترین نقاط قوت کشور ما در حوزه صادرات صنایع دستی به سایر کشورهای جهان می باشد. ما در کشورمان ایران بیش از ۳۰۰۰ هنر و صنایع دستی داریم که این موضوع خود نشان دهنده هنر غنی و اصیل مردم ایران می باشد. در میان تمام این ها یک سری از هنرهای دستی هنرمندان کشورمان هستند که جزء پرفروش ترین صنایع دستی در کشور محسوب می گردند. اگر شما نیز دوست دارید با پرفروش ترین و معروفترین این صنایع در کشور آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

پر فروش ترین صنایع دستی ایران

هنر فیروزه کوبی از پرفروش ترین صنایع دستی ایران

آنچه که بیشتر از همه در میان اهالی هنر و عامه مردم بسیار طرفدار دارد می توانیم به صنایع دستی فیروزه کوبی اشاره کنیم که در طول این سال ها جزو پرفروش ترین صنایع دستی نیز شناخته شده است. در کل رنگ سنگ فیروزه یک آرامش خاصی به افراد می بخشد که همین موضوع موجب محبوبیت بیش از حد آن شده است و معمولاً برای چشم زخم و برکت و افزایش روزی مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً فیروزه کاری بر روی فلزاتی همچون برنز، مس، نقره و برنج انجام می گیرد و یکی از جدیدترین هنرهای کشور نسبت به سایر صنایع محسوب شده است که جلوه با شکوهی دارد.

خاتم کاری از هنرهای اصیل ایرانی

دومین هنر که از پرفروش ترین صنایع دستی محسوب می‌گردد، هنر خاتم کاری است که یکی از باشکوه ترین، زیباترین، پرکارترین و اصیل ترین هنرهای ایرانی برخاسته از شهر شعر و ادب شیراز و همچنین اصفهان می باشد. خاتم کاری دارای محصولات متنوع و پرکاربردی است که هر کدام در بازار فروش صنایع دستی ایران از جایگاه والایی برخوردار می باشند.

این هنر به نوعی شبیه به کاشی کاری بوده اما برای زمینه کاری آن از چوب و یا مس استفاده می نمایند. از صنایع خاتم کاری برای هدایای تبلیغاتی، تندیس های مناسبتی و همچنین دکوراسیون های اداری استفاده می نمایند در این هنر ویژگی های بسیار زیاد و قابل توجهی وجود دارد که آن را به یکی از پرفروش ترین صنایع دستی تبدیل کرده است.

خاتم کاری از هنرهای اصیل ایرانی

میناکاری هنری زیبا برخاسته از شهر اصفهان

معمولاً زمانی که به یک موزه هنری و یا سنتی مراجعه می‌کنیم صنایع دستی زیادی را مشاهده می نماییم که با توجه به هنر میناکاری طراحی شده‌اند. ظروف میناکاری شده جزء پرفروش ترین صنایع دستی به حساب می‌آیند که برای مصارف شخصی و تزیین منزل و همچنین جهت هدایای تبلیغاتی از آن استفاده می شود. علاوه بر آن در بسیاری از سازمان ها و ارگان های خصوصی نیز این صنایع دستی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در حال حاضر جزء معروف ترین صنایع دستی در کشور و حتی جهان نیز به محسوب می شود.

میناکاری هنری زیبا برخاسته از شهر اصفهان

قلمکاری از با ارزش ترین هنرهای دستی ایران

 این هنر بیشتر در اصفهان رواج داشته و به دو نوع قلم کاری روی پارچه و قلم کاری روی فلز تقسیم‌بندی می‌شود. معمولاً در قلم کاری روی پارچه نقش و نگارهای خاصی بر روی انواع پارچه ها طراحی می نمایند که اصیل و سنتی بودن این حرفه را نشان می دهد. امروزه صنایع دستی بسیار زیبا و شکیلی با این حرفه به تولید می‌رسد که جزء پرفروش ترین صنایع دستی بوده و به کشورهایی همچون انگلیس و ایتالیا و چین نیز صادر می گردد. حتی در موزه ها نیز می توانیم برخی از این صنایع را مشاهده کنیم که با نخ های طلا و نقره و با پارچه های بسیار با ارزشی تعبیه شده اند‌.

قلمکاری از با ارزش ترین هنرهای دستی ایران

تزئین جواهرات و زیورآلات قیمتی

یکی دیگر از صنایع دستی با ارزش کشور که مورد توجه بسیاری از گردشگران خارجی بوده و علاقمندان زیادی نیز در سطح کشور دارد و آن را به پرفروش ترین صنایع دستی تبدیل کرده است، می‌توانیم به تزیین جواهرات اشاره کنیم. زیورآلات یکی از با ظرافت ترین و زیباترین صنایع دستی کشورمان می باشند. این صنایع دستی در تمام نقاط کشور فروش قابل توجه دارد و در انواع گوناگون گوشواره، دستبند، انگشتر، النگو و ... یافت می شود.

تزئین جواهرات و زیورآلات قیمتی

جمع بندی نهایی

ظروف های میناکاری و همچنین مسی یکی از برترین و خیره کننده ترین صنایع دستی هستند که در بسیاری از مکان ها و مناسب ها قابل استفاده می باشند. از پرفروش ترین صنایع دستی کشورمان که در سایر نقاط جهان نیز شهرت دارد می توانیم به محصولات مسی و میناکاری شده اشاره نماییم که انواع آن را می توانید در فروشگاه ما مشاهده نمایید.


محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:


مارادراینستاگرام دنبال کنید.