صنایع دستی و ظروف میناکاری به ویژه آن دسته از ظروفی که به صورت ست و در باکس های بسیار زیبایی در بازار وجود دارند گزینه بسیار مناسبی برای هدیه دادن بوده و می توان آن ها را به عنوان ست هدایای میناکاری به عزیزان خود هدیه داد. این باکس های جذاب و ست های موجود در درون آن ها نمود و نشانه ای برجسته از فرهنگ و هنر کشور متمدن ایران هستند. دنیای هنرها و صنایع دستی این خاک پر گهر به قدری متنوع است که به راحتی می توان از بین آن ها مواردی را انتخاب کرد و به عنوان هدیه به عزیزان اهدا نمود. این تنوع در هنرهای اصیل ایرانی مانند قلم زنی، خاتم کاری و مهمتر از همه میناکاری و خرید ست هدایای میناکاری باعث راحتی افراد و رفع سرگردانی و تردید آن‌ها هنگام خرید هدیه شده است. 

سفارش اینترنتی ست های میناکاری شده

سفارش اینترنتی ست های میناکاری شده 


هنر میناکاری و حضور این هنر بر روی ظروف

هنر میناکاری هنری جهانی بوده که مردم سراسر دنیا آن را کم و بیش می شناسند. این هنر به دلیل زیبایی و اصالتی که دارد از وجهه ای خاص برخوردار بوده و این فاکتورها تا کنون نقشی اساسی در محبوب شدن آن در بین مردم و علاقمندان به هنرهای سنتی داشته است. هنر میناکاری به دلیل این که به سایر نقاط دنیا صادر می شود به عنوان هنری صادراتی شناخته می شود. میناکاری از قدمتی دیرینه برخوردار است؛ اما حالت های خاص و متفاوتی از جمله طراحی و تولید ست هدایای میناکاری که در صنعت این هنر پدید آمده است باعث ایجاد تحول بزرگی در دنیای صنعت میناکاری شده است. این هنر منحصر به فرد هر چه بر عمر و قدمتش افزوده می شود بر اصالت و محبوبیتش نیز اضافه می گردد. هنر زیبا و چشم نواز میناکاری بر روی ظروفی چون کاسه، کوزه، بشقاب، گلاب پاش، قاب، جا خودکاری و تندیس اجرا می شود. 

                                         مشخصات گلدان های مسی میناکاری شده                                       

هدایای میناکاری و کیفیت آن ها

یکی از فاکتورهایی که هنگام تهیه و تولید هدایای میناکاری شده به ویژه ست هدایای میناکاری مورد استفاده قرار می گیرد کیفیت بالای آن ها است. این کیفیت باعث شده است که ظروف میناکاری علاوه بر جا خوش کردن در گوشه و کنار منازل ایرانی ها و زینت بخشیدن به خانه ها، به عنوان هدیه در نظر گرفته شوند. ظروف مزین به این هنر و جایگاهی که کسب کرده اند و انتظاری که برای مشتریان خود ایجاد کرده اند باعث شده است هنرمندان را وادار کند بیش از پیش تلاش کرده و به طراحی و تولید ظروفی با کیفیت بسیار بالا در قالب ست هدایای میناکاری بپردازند. رنگ و لعاب با کیفیت و زیبایی اثر تولید شده، موجب برجستگی ظرف میناکاری شده در میان انواع هنرهای سنتی می شود. اگر برای منقوش کردن کار از رنگ و لعاب مرغوبی استفاده نشود حاصل آن کاری بی کیفیت و ناپسند خواهد بود.

هنر میناکاری هنری ماندگار و زیبا در جهان

هنر میناکاری هنری ماندگار و زیبا در جهان

فاکتورهای کیفیت در هدایای میناکاری

بعضی از مولفه ها در کیفیت جنسی که این هنر بر روی آن طراحی شده است تاثیر بسزایی دارند. در این قسمت به دو مورد از این فاکتورها می پردازیم: 

  1. رنگ مرغوب و دارای کیفیت: 

استفاده از رنگی با کیفیت نیز، در خلق جلوه ای زیبا بر روی ظرف تاثیر چشمگیری خواهد داشت. 

     2.  مس درجه یک: 

هنر میناکاری بر روی مس به ویژه ست هدایای میناکاری، زیبایی خاص و جلوه ای ویژه دارد. برای حاصل شدن یک نتیجه فوق العاده باید از کیفیت و مرغوب بودن مس غافل نشد. ناگفته نماند که جنس مرغوب مس، قیمت را افزایش می دهد. 

سخن پایانی 

افراد زیادی در دنیا به هنر میناکاری و حتی خرید ظروف و وسایل مزین به این هنر به ویژه ست هدایای میناکاری علاقمند هستند. برای خرید یا سفارش این محصول باید فاکتورهایی نظیر سایز، جنس، رنگ، طرح و قیمت را مد نظر قرار دهید. این فاکتورها باید حتما هنگام سفارش توسط مشتری و تولید کننده مد نظر قرار گرفته شود. هر یک از این موارد و مولفه ها درجه بندی خاص خود را دارند و مشتری مطابق سلیقه خود می تواند جنس مورد نظرش را سفارش داده و تهیه نماید. 


محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:


مارادراینستاگرام دنبال کنید.