ممکن است شما هم مانند هرکس دیگری تاکنون پایتخت ایران یعنی کلان شهر تهران را به عنوان یک مقصد برای مسافرت خود انتخاب کرده باشید. سفر به این شهر وسیع و پر از دود و دم در کنار معضلاتی مانند ترافیک بی انتها، ازدحام وحشتناک، الودگی هوا و غیره از جذابیت های خاصی نظیر وجود آثار تاریخی، تفریحی و انواع فروشگاه صنایع دستی در تهران برخوردار است. قطعا وجود چنین فروشگاه هایی در کنار دیگر جاذبه ها از ویژگی ها و مزایای این شهر بزرگ محسوب می شود. 

شهر تهران و سوغاتی هایش

هنگامی که راهی شهر بزرگ تهران می شوید قطعا به فکر خرید سوغاتی برای عزیزان خود خواهید بود. در چنین شرایطی با خود خواهید اندیشید که آیا تهران سوغاتی هم دارد. ما به این سوال شما پاسخ می دهیم. بله شهر تهران نیز مانند تمام شهرهای ایران سوغات مخصوص به خود را داشته و از این قاعده و قانون مستثنا نیست. وجود انواع فروشگاه صنایع دستی در تهران این امر را ثابت کرده و کار را برای مسافرین و گردشگران ایرانی و خارجی آسان کرده است. غالبا کسی که به تهران می رود ابتدا اقدام به رزرو هتل یا اقامتگاه می کند و پس از کمی استراحت در پی گردش و تهران گردی خواهد رفت. بازارها، پاساژها، مجتمع های تجاری و انواع فروشگاه ها اماکنی هستند که با رفتن به آن ها حسی ناب و عجیب در رگ ها به جریان خواهد افتاد و این قاعدتاً در خانم ها بیشتر صدق می کند. در این میان بازدید از انواع فروشگاه صنایع دستی در تهران این لذت را تکمیل خواهد کرد. شما می توانید با رزرو هتل در حوالی این بازارها و فروشگاه ها کار خود را راحت کرده و دسترسی به چنین فروشگاه ها و بازارهایی را برای خود سهل و آسان کنید. 

فروشگاه صنایع دستی در تهران

بهترین فروشگاه های صنایع دستی در تهران

در زمانی که چندان از آن دور نشده ایم و شاید فقط چند سال از آن فاصله داشته باشیم اگر قرار بود کالایی را خریداری کنیم باید چندین فروشگاه یا مغازه را می گشتیم و اجناس آن ها را از نظر کیفیت و قیمت مقایسه می کردیم. مسافت طولانی را پشت سر می گذراندیم تا بتوانیم از یکی از فروشگاه ها کالای مورد نظر خود را خریداری کنیم. اما در دوره کنونی این گونه نبوده و پیشرفت تکنولوژی و اینترنت بر روند خرید نیز تاثیر گذاشته و آن را از مزایای خود مستفیض کرده است. در حال حاضر خرید کردن فقط به مغازه و فروشگاه ها محدود نمی شود و فروشگاه های اینترنتی و آنلاین شاپ ها نیز جایگاه ویژه ای در این زمینه برای خود دست و پا کرده اند. جالب است بدانید فناوری و توسعه آن بر فروشگاه های صنایع دستی و فروش محصولات آن ها تاثیر چشمگیری داشته است و انواع فروشگاه صنایع دستی در تهران و دیگر شهرها از این طریق به فروش اجناس خود می پردازند. فروشگاه های آنلاین علاوه بر رفع نیاز مردم جامعه کنونی، از مزایای دیگری مانند تلف شدن وقت، ترافیک، عدم تنوع محصول، هزینه سوخت، جای پارک، خطرات احتمالی مسیر منزل تا فروشگاه و غیره برخوردار هستند. جالب توجه است که با خرید اینترنتی این مشکلات مرتفع می شود. 

تاثیر کرونا بر بازار صنایع دستی

انجام فعالیت در کارگاه های صنعتی پس از اینکه بیماری کرونا شایع شد متوقف نشد و دلیل آن رعایت پروتکل های بهداشتی توسط افراد فعال و هنرمندان این کارگاه ها است. اما ناگفته نماند که تعطیل شدن کسب و کارها به دستور دولت با ورود هر موج از این ویروس، مطمئناً در فروش صنایع دستی در انواع فروشگاه صنایع دستی در تهران و البته سراسر کشور تاثیر منفی گذاشته و به کاهش حجم سفارشات، لغو آن ها و در نهایت از دست رفتن بخش عظیمی از بازار فروش برای فعالان این حوزه می شود. 

خرید اینترنتی صنایع دستی

کلام پایانی

یکی از مهم ترین و برجسته ترین وجوه تمایز ایران و فرهنگ این سرزمین متمدن با سایر کشورها صنایع دستی آن است. تمامی ملل، صنایع دستی و هنرهای سنتی مخصوص به خود را دارند که قطعا طرفداران خاص خود را دارند. در ایران انواع فروشگاه صنایع دستی در تهران و دیگر شهرها به عرضه و فروش این محصولات سنتی زیبا چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین و اینترنتی اقدام کرده اند. در این بین آن فروشگاه هایی مشهورتر و محبوب تر خواهند بود که تولیدات بومی و دست سازهای با کیفیت را به مشتری ارائه داده و به فروش برسانند. باید در نظر داشت که گسترش انواع فروشگاه صنایع دستی در تهران به پیشرفت چرخه اقتصادی و تجاری کشور کمک شایانی می کند. یکی از دلایل این پیشرفت و توسعه، جذب توریست و گردشگر از سراسر دنیا و درآمدزایی از این حوزه است. 


محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:


مارادراینستاگرام دنبال کنید.