همانطور که می دانید نام دیگر صنایع دستی، کار دست است که با کمترین تجهیزات می توان با کمک آن لوازم تزئینی درست کرد. البته در فروشگاه آنلاین صنایع دستی می توانید چند نمونه از کار دست شاغل و هنرمند را مشاهده کنید. در حالت کلی اگر یک محصول با ماشین یا دستگاه دوخت، ساخته شده باشد، آن لوازم موردنظر را جزو صنایع دستی حساب نمی کنند زیرا صنایع دست باید تنها با دست انجام شود پس بدین دلیل آن را صنایع دست نامیده‌ اند و در فروشگاه آنلاین صنایع دستی و سایت های معبتر، آن ها را به فروش می رسانند. 

در نظر داشته باشید که صنایع دستی تا به امروز، در ایران رونق پیدا کرده و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است که در سطح بین المللی حدود 370 رشته را جزو صنایع دستی حساب کرده‌اند. توصیه می کنیم بعد از مطالعه این مقاله به فروشگاه آنلاین صنایع دستی در فضای مجازی مراجعه فرمائید تا با انواع کار دست آشنا شوید.

از طرفی می دانید که 10 ژوئن را روز جهانی کاردست یا همان صنایع دستی نامیده ‌اند که برای هنرمندان کشور ایران ارزش زیادی قائل هستند. البته دقت کنید که کار دست یا صنایع دستی را جزو فرهنگ یک کشور می دانند و در اغلب شهرای ایران توریست یا مسافران، این هنر را به عنوان سوغاتی به کشور و شهرای خود خریداری می کنند.

تعریف مختصر و مفید از صنایع دستی 


انواع صنایع دستی در ایران

همانطور که می دانید شهرای اصفهان، یزد، کاشان و تبریز جزو شهرایی به شمار می آید که توریست و مسافران زیادی، صنایع دستی مربوط به هر شهر را به عنوان سوغاتی برای شهر یا کشورهای خود می برند. برای درک بیشتر این بحث توصیه می کنیم ادامه این مقاله را دنبال کنید یا به فروشگاه آنلاین صنایع دستی مراجعه فرمائید.

  • صنایع دستی ظروف سفالی

سفالگری در بین صنایع های دیگر در رتبه اول جدول قرار دارد زیرا سفالگری را با خاک و آب درست می کنند و ارزش این کار دست، نسبت به صنایع دستی دیگر زیاد است. در فروشگاه آنلاین صنایع دستی، چند نمونه از ظروف سفالگری وجود دارد که می توانید با مراجعه به سایت های مختلف، یک خرید آسان و راحت از کار دست سفالگری، داشته باشید. از طرفی دقت کنید که سفالگری به دو دسته تقسیم می شود که می توان به لعاب و بدون لعاب اشاره کرد. البته هر دو مورد از این کار دست، در درجه عالی قرار دارد و ارزش معنوی دارند. 

سفالگری جزو کار دست هنرمندان کشور

  • کار دست حصیر بافی

حصیر بافی از زمان های قدیم رواج دارد که افراد با برگ درخت ها برای خود حصیر یا ظروف های متنوع، درست می کرده ‌اند. امروزه هنرمندان و افرادی که این هنر را بلد هستند، از برگ درخت گندم یا گردو، سبد و بومبا بافی می سازند که به راحتی می توانید در فروشگاه آنلاین صنایع دستی این هنر بافندگی را مشاهده کنید.

در نظر داشته باشید، افرادی که در جنوب کشور زندگی می کنند به تنهایی و در کمترین زمان ممکن می توانند یک ظروف از برگ درخت های مختلف را درست کنند و به عنوان سوغاتی به توریست و مسافران هدیه دهند. در حالت کلی حصیر بافی در کشور ایران رواج پیدا کرده است و آن را جزو فرهنگ و تمدن کشور می دانند. 

  • کار دست میناکاری

این نوع صنایع دستی در کار دست های دیگر جزو زیبا ترین و با ارزش ترین هنر شناخته می شود که حدود 500 سال است که میناکاری در ایران رواج پیدا کرده و جزو دشوارترین صنایع دستی به شمار می آید. بهتر است برای مشاهده چند نمونه از میناکاری به فروشگاه آنلاین صنایع دستی مراجعه فرمایید یا به شهر اصفهان سفر کنید و از نزدیک با کارهای میناکاری آشنا شوید. 

از کجا می توان صنایع دستی را خریداری کرد

همانطور که مشاهده می کنید امروزه اینترنت و  فضای مجازی در سراسر دنیا رو به پیشرفت و توسعه است پس بدین منظور توصیه می شود، خریدات کاردست های خود را از طریق مراجعه به سایت چند فروشگاه آنلاین صنایع دستی، خریداری نمایید تا نگرانی های خرید حضوری را نداشته باشید. البته توجه کنید که به راحتی می توانید در هر مکان و زمانی، این نوع محصولات را از سایت های معتبر و فروشگاه آنلاین صنایع دستی، خریداری نمایید.

کاردست میناکاری جزو سخت ترین هنر 

جمع بندی نهایی

در ایران صنایع دستی از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است که قدمت کار دست یا همان صنایع دستی به 5000 سال پیش می رسد. امروزه فروشگاه آنلاین صنایع دستی در فضاهای مجازی به راحتی یافت می شود که مشتریان می توانند با خیال راحت با مراجعه به این سایت ها محصولات خود را خریداری نمایند. 

چرم دوزی نیز جزو صنایع دستی شهر تبریز


محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:

 

مارادراینستاگرام دنبال کنید