صنایع دستی شامل وسایل کاربردی و تزئینی می شوند که کاملا ساخته دست انسان است و ماشین آلات هیچ دخالتی در تولید آن ندارند؛ در واقع در گذشته این روش برای تهیه وسایل مورد نیاز زندگی استفاده می شده است. صنایع دستی مهم ترین و اصلی ترین هنر ایرانیان بوده و هست؛ به همین دلیل بجز هنری بودنش به علت ارزش بالایی که این کارهای دست ساز دارند، صنعتی مهم به شمار می آید. یکی از این صنایع دستی و پرطرفدار ظروف مینا کاری است که در ادامه به چگونگی فروش عمده ظروف میناکاری پرداخته می شود.

راه های فروش عمده  میناکاری

میناکاری هنری است که با قدمت بیش از 5 هزار سال در کشور ما چشم نوازی می کند. مرکز اصلی اکثر هنرهای دستی و خصوصا میناکاری، شهر اصفهان است. هر کس گذری به شهر هنرخیز اصفهان و میدان نقش جهانش داشته باشد، در بین سایر صنایع دستی مثل قلم زنی، منبت کاری و ... حتما نظرش به ظروف لاجوردی میناکاری جلب می شود. کارگاه های میناکاری غالبا در شهر اصفهان و در کوچه های اطراف میدان نقش جهان فعالیت می کنند و بیشتر به فروش عمده ظروف میناکاری مشغول هستند. اما این خرید و فروش و حتی تولید این هنر پرطرفدار امروزه فقط منحصر به شهر زیبای اصفهان نیست. این ظروف زیبا به  آسانی در سراسر کشور و حتی جهان به صورت عمده و تک خرید و فروش می شوند.

فروش ظروف میناکاری عمده و تکی

همانطور که گفته شد بازار و تولید کننده اصلی میناکاری کشور، در شهر اصفهان است. در گذشته علاقمندان برای تهیه این صنایع دستی ارزشمند باید به شهر اصفهان سفر می کردند؛ اما امروزه تکنولوژی برای تولیدکنندگان، امکان فروش عمده ظروف میناکاری و حتی به صورت تکی را به سراسر ایران و حتی جهان فراهم کرده است. خرید صنایع دستی میناکاری شده علاوه بر حس خوبی که بخاطر زیباییشان به ما می دهند، می تواند حمایت از هنر و هنرمندان کشورمان هم باشد

فروش عمده ظروف میناکاریفروش عمده ظروف میناکاری

خریداران  عمده ظروف میناکاری  

  • ارگان های دولتی که بیشتر به عنوان هدیه به کارمندانشان می دهند.
  • شرکت ها و موسسات غیر دولتی
  • توریست ها 

تهیه کنندگان تزئینات مربوط به جشن ها و مناسب های باستانی مثل یلدا و نوروز

  • فروشگاه های عرضه کننده صنایع دستی و کادو فروشی
  • هتل ها و مراکز خرید و ...

خرید و فروش عمده ظروف میناکاری حمایت از هنرمندان

خرید و فروش عمده ظروف میناکاری حمایت از هنرمندان

مزیت خرید ظروف مینا کاری به صورت عمده و تکی

همانطور که گفته شد اصل این هنر به شهر اصفهان بر می گردد و هنر دست هنرمندان این خطه است. با خرید این ظروف ضمن اینکه از هنرمندان زحمت کش این هنر زیبا و ظریف حمایت می شود بلکه با هدیه کردن این آثار هنری نفیس، خصوصا به توریست ها، می توان به معرفی پرداخت. این کار برای رونق اقتصادی صنایع دستی کشورمان بسیار موثر و مفید می باشد.

فروش عمده ظروف میناکاری ترویج هنر میناکاریفروش عمده ظروف میناکاری ترویج هنر میناکاری

نحوه خرید عمده ظروف میناکاری

برای خرید این نوع ظروف حتما فروشگاهی معتبر را پیدا کنید تا بتوانید محصولی با کیفیت و اصل را خریداری نمایید. میناکاری بر روی شیشه، سفال، فلز( مس) صورت می گیرد که هر کدام زیبایی خاص خودشان را دارند. این هنر بر روی هر جنس از ظروف زیباست و انتخاب و خرید هر کدام از این ظروف بستگی به سلیقه شما دارد.

اگر قصد خرید و فروش عمده ظروف میناکاری را دارید، بهتر است به سراغ کارگاه های اصلی ساخت ظروف میناکاری شده بروید تا با قیمتی مناسب تر از بازار بتوانید خرید خود را انجام دهید.

مدرن ترین کارهای میناکاری شده در ایرانمدرن ترین کارهای میناکاری شده در ایران

سخن نهایی

در پایان، مهم ترین مزایای سفارش این ظروف، این است که جنس مطابق با سلیقه خود مشتری ارسال می شود و  از لحاظ کیفیت و اصالت قابل اطمینان است چون از منبع اصلی تولید ظروف میناکاری ارسال می شود. لوگو یا آرم و نام موسسه و شرکت به سفارش مشتری روی کارها درج می شود و به خاطر بسته بندی های اصولی و مطمئن به ظروف آسیبی نمی رسد؛ از همه مهم تر با خرید عمده از مرکز و کارگاه های اصلی به خاطر نبود واسطه کالا را با قیمت مناسب تری می توانید تهیه نمایید.


محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:


مارادراینستاگرام دنبال کنید.