میناکاری هنر نقش ها و رنگ ها روی اشیاست. نقش هایی که هنرمند با ظرافت، دقت و ذوق هنری خود آن ها را رقم می زند. یکی از اهداف تولید این آثار علاوه بر خلق یک اثر هنری خرید و فروش این ظروف است؛ چه به صورت عمده و چه به صورت تکی. فروش تکی میناکاری اصفهان در بازار اصلی این شهر انجام می شود.

اگرچه قدر و قیمتی  برای هنر نمی توان تعیین کرد؛ اما خالقان این آثار برای خلق هر اثر بر روی ظروف، زمان، انرژی و دقت زیادی صرف می کنند. از این رو ارزش مادی ظروف میناکاری همانند ارزش هنریشان بالاست؛ به همین خاطر خرید و فروش عمده و تکی این ظروف از کارگاه های اصلی آن ها در شهر اصفهان انجام می شود. در صورت دور بودن از شهر اصفهان، خرید اینترنتی از این کارگاه ها توصیه می شود.

انواع مدل های میناکاری روی ظروف

قیمت تک فروشی ظروف میناکاری اصفهان با توجه به طرح و مدل های مختلف آن ها متفاوت است. هنرمندان میناکار با استفاده از رنگ های زیبا و درخشان و الگوی طرح هایی که زاییده ذهن خلاق و هنرمند خودشان است، اشیا و ظروف را به هنر بی نظیر میناکاری مزین می کنند. انواع طرح ها و مدل های میناکاری به صورت عمده و فروش تکی میناکاری اصفهان در بازار صنایع دستی موجود است.

میناکاری هنر اصیل ایرانیمیناکاری هنر اصیل ایرانی

  • مینای خانه بندی یا حجره بندی:

در این مدل، مفتول فلزی را به روی شی مورد نظر لحیم می کنند و پس از پر کردن فاصله ی بین لحیم ها، آن ها را لعاب کاری می کنند و در کوره می گذارند و حررات می دهند تا نقش ها به خوبی تثبیت شوند. فروش تکی میناکاری اصفهان در برخی فروشگاه ها صورت می گیرد.

میناکاری در زیورآلات دست سازمیناکاری در زیورآلات دست ساز

  • مینای نقاشی:

در این شیوه، ورقه های مس را به صورت شکل های مورد نظر در می آورند، سپس حرارت می دهند و بعد آن ها را درون آب قرار می دهند؛ در مرحله بعد، برای پاکسازی آن را دوغاب می دهند. این هنر جذاب یکی از مواردی است که محبوبیت زیادی بین مردم دارد.

خرید و فروش تکی میناکاری اصفهان خرید و فروش تکی میناکاری اصفهان 

  • مینای مرصع :

این شیوه میناکاری اصیل ترین و زیباترین نوع میناکاری است که ساخت آن نیاز به ظرافت و دقت بالایی دارد. غالبا در آن از سنگ های گران قیمت تر از سایر مدل های میناکاری استفاده می شود. 

تزئین هر چیزی با نگین و سنگ های قیمتی را مرصع کاری می گویند و ظروف میناکاری که با سنگ های زیبای قیمتی، غیر قیمتی و نگین های مختلف زیور بندی شوند، مینای مرصع گفته می شود. مینای مرصع به چند روش ریلی، حفره ای و کاسه ای ساخته می شود.

فروش تکی میناکاری اصفهان در بازار بزرگ مربوط به صنایع دستی انجام می شود.

  • مینای شکری:

مینای شکری، نوعی هنر میناکاری است که بسیار زیبا و جذاب می باشد. به علت پودر لعاب سفید رنگ و شکری شکل که در تولید آن استفاده می شود، به مینای شکری معروف است. در این روش، ظروف در چندین مرحله به کوره می روند و به روش های مختلفی این مدل مینا ساخته می شود. اما امروزه این شیوه و این مدل میناکاری به علت سختی و زحمت زیادی که دارد، هم در بازار عمده و هم تکی بسیار کم دیده می شود و می توان گفت تقریبا منسوخ شده است.

نحوه فروش تکی میناکاری اصفهاننحوه فروش تکی میناکاری اصفهان

  • مینای برجسته:

در این روش طرح و نقش روی سطح مورد نظر میناکاری قلم زنی و حک می شود؛ به این ترتیب نقش های روی ظروف برجسته می شوند و سپس برای اینکه نقش ها، براق و زیباتر شوند لعاب کاری می گردند.

مراحل انجام میناکاریمراحل انجام میناکاری

سخن  آخر

امروزه با ورود دنیای تجارت الکترونیک به زندگی مردم، تهیه هنرهای دستی که مخص به شهر و دیار خاصی هستند آسان شده است. تهیه ظروف و آثار میناکاری، از طریق سایت و صفحات مجازی در اپلیکیشن های مختلف مربوط به کارگاه های تولیدی میناسازی، صورت می گیرد. شما می توانید با قیمتی مناسب و کیفیتی اصیل و مورد تضمین، این گونه صنایع را از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید. از طرفی خرید و فروش تکی میناکاری اصفهان هم اکنون در بسیاری از سایت ها انجام می شود.


محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:


مارادراینستاگرام دنبال کنید.