در دهه اخیر دادن صنایع دستی به سایر افراد مانند پرسنل ها و یا مشتریان به عنوان هدیه یا کالایی تبلیغاتی بسیار مورد توجه افراد بوده است. و طی چند سالی که حمایت از تولید داخل بسیار رونق داشته است. آمار این کار بسیار رو به افزایش بوده است. یکی از همین صنایع دستی که حاصل کار دست ایرانیان در طی قرن ها است. محصولات میناکاری است. دادن انواع هدیه تبلیغاتی میناکاری در طی چند سال اخیر بسیار پرکاربرد بوده و جالب است بدانید. که باعث استقبال فوق العاده و بی مثل مردم نیز شده است. همان طور که می دانید محصولات میناکاری در تعداد زیاد و با تنوع بالایی تولید می شود. که در این مقاله با آن ها آشنا خواهیم شد.

هنر زیبای میناکاری روی ظروف مختلف

نیم نگاهی به میناکاری و قدمت آن

  میناکاری به عنوان یکی از هنر های ایرانی اصل است که قدمت آن به ۵۰۰۰ سال می رسد. بر طبق کشفیات باستان شناسان میناکاری در ایران به دوره باشکوه سلسله هخامنشیان می رسد. که اوج این هنر فاخر مربوط به دوره حکومت ساسانیان است. به طوری که بسیاری از تجار جهانی در آن زمان میناکاری های ایرانی را به سراسر جهان بردند. و هم چنین براساس اسناد تاریخی خیل عظیمی از هنرمندان از سراسر جهان برای یادگیری این هنر زیبا به ایران روانه شدند. مرکز و خاستگاه میناکاری، استان زیبا و بزرگ اصفهان است. و هنرمندان این شهر در طی تاریخ نسل به نسل این هنر فاخر و بی نظیر را منتقل کرده. و هرنسل سعی در حفظ و حراست از آن داشته اند.

میناکاری هنر مردمان دیار اصفهان

  در عصر حاضر میناکاری بیشتر بر روی مس انجام می شود. البته میناکاری بر روی طلا نقره و سفال نیز انجام می شود. به گونه ای که طلا و نقره تنها فلزاتی هستند که در اثر میناکاری اکسید نمی شوند. و همین مسئله باعث می شود که این هنر با جزئیات کامل بر روی این فلزات اجرا شود جالب است بدانید. این نوع میناکاری از گران ترین و فاخر ترین محصولات میناکاری است. در ادامه بیشتر با انواع هدیه تبلیغاتی میناکاری آشنا خواهید شد.

انواع میناکاری برای هدیه

  همان طور که قبلا گفته شد دادن میناکاری برای هدیه طی دهه اخیر بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است. و این مسئله ریشه در هنر دوستی ایرانیان دارد. هم چنین در طی چند سال اخیر به کاری مرسوم در امر کادو دادن تبدیل شده است.  به طوری که بسیاری از شرکت ها برای تبلیغ خود از این محصولات استفاده می کنند. میناکاری در تعداد بالا و تنوع بسیار زیاد تولید می شود در ادامه با انواع هدیه تبلیغاتی میناکاری آشنا خواهیم شد و به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

نمونه از تابلو میناکاری

تابلو میناکاری

بی شک تابلو میناکاری از بی نظیرترین تابلو ها است. که از پرطرفدار ترین و پرفروش ترین صنایع دستی در ایران است. در ضمن این محصول فاخر دارای قیمتی کم و در دسترس عموم مردم است

بشقاب میناکاری

  یکی از زیبا ترین و پرطرفدار ترین کار میناکاری. بشقاب میناکاری است‌. این بشقاب در اندازه تقریبا ۳۰ سانتی تولید می شود.  اما جدا از اندازه ی کوچکش دارای زیبایی منحصر به فرد است. که هر انسانی را مدهوش خود می کند‌. این بشقاب در ست های مختلف انواع جعبه های معمولی و یا با روکش ترمه و یا در قاب های چوبی یا مخمل تولید و به بازار عرضه می شود.

گلدان میناکاری

  و اما یکی از فاخر ترین انواع هدیه تبلیغاتی میناکاری ، گلدان میناکاری شده است. این گلدان با ظاهری جذاب و دلربایش. هوش از سر هر بیننده ای می برد و همه را شیفته خود می کند. و می تواند صحنه ای زیبا در دکور هر خاته ایی ایجاد کند. این گلدان در انواع ست های مختلف همراه با جعبه های مخمل یا پارچه های نفیس ترمه به بازار عرضه می شود.

و در آخر

  در دهه اخیر استفاده از صنایع دستی به عنوان کادو بسیار قابل توجه بوده است. که یکی از همین صنایع دستی ها محصولات میناکاری است. که هنری اصیل ایرانی و متعلق به اصفهان است. در اینجا به بررسی انواع هدیه های تبلیغاتی میناکاری پرداختیم و با چند نمونه از آن ها آشنا شدیم.


محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:

 

مارادراینستاگرام دنبال کنید