وقتی اسم ظروف میناکاری وسط می آید همه ما یاد ظرف های آبی رنگی می افتیم که بسیار در خانه های ایرانی به چشم می خورند. برای درست کردن ظروف میناکاری زمان بسیار زیادی صرف می شود. این اثر هنری از دیرباز تاکنون طرفداران خاص خود را دارد. امروزه می توانید از سایت های معتبر اقدام به خرید اینترنتی میناکاری کنید.
در صنعت میناکاری تنوع کارهای هنری بسیار بالا است. میناکاری می تواند در ظرف های مسی، طلا و سفالی صورت بگیرد. اگر جزء افرادی هستید که به گل و گیاه علاقه دارید، گلدان های میناکاری شده بهترین گزینه هستند. گلدان های میناکاری شده گزینه خوبی هستند تا شما آنها را در خانه داشته باشید. با خرید اینترنتی میناکاری می توانید بهترین هدیه ها را برای دیگران بگیرید.

هنر میناکاری و اثرات زیبا آن

میناکاری یکی از هنرهایی است که در صنایع ایرانی بسیار کاربرد دارد. برخی از منابع قدمت این هنر را به 1500 سال پیش برده اند. در طول میناکاری از رنگ های متفاوتی استفاده می شود. همچنین ظروف میناکاری شده می توانند طلا، مس، کاشی و سرامیک باشند. تنوع در محصولات بسیار زیاد است و شما به راحتی می توانید خرید اینترنتی میناکاری خود را انجام دهید. میناکاری روی شیشه بسیار معروف است و افراد زیادی دوست دارند که حتماً ظروف این شکلی را در خانه خود داشته باشند یا به عنوان هدیه به دیگران دهند.

روش نگهداری وسایل میناکاری شده

رنگ هایی که در صنایع میناکاری استفاده می شوند بدین صورت هستند که، نسوز بوده و معمولاً از پودر اکسید فلزات می سازند. رنگ هایی که در ظروف میناکاری به کار می رود، سفید جایگاهی ندارد. هنرمندان با سفیدی پیش زمینه، طراحی را انجام می دهند. برای رنگ ها طلایی در میناکاری، آب طلا استفاده می شود. برای خرید اینترنتی میناکاری به جزئیات رنگ ها بیشتر دقت کنید.
آثار میناکاری شده با یک لعاب شفاف پوشیده شده اند. به این دلیل از این ماده استفاده شده که بتوان ظروف را به راحتی در زیر آب و با اسفنج شسته شود. بهتر است که از ضربه زدن یا کشیدن نوک تیز به ظروف میناکاری جداً خودداری کنید. همچنین برای این که از خرید اینترنتی میناکاری خود راضی باشید، آن را در برابر حرارت زیاد نگه ندارید.

ظروف میناکاری شده می توانند طلا، مس، کاشی و سرامیک باشند

ظروف میناکاری شده می توانند طلا، مس، کاشی و سرامیک باشند

آثار میناکاری با کیفیت

آثار میناکاری که از کیفیت خوبی برخوردار باشند، دارای جلا، درخشش و شفافیت هستند. بهتر است هنگام خرید اینترنتی میناکاری به این دقت کنید که فاقد لبه های تیز و برنده باشد. ظروف با کیفیت بدین گونه هستند که، زیر ساخت فلزی خوبی دارند. در ظروفی که از چند تکه ساخته شدند، نباید قسمت های لحیم شده مشخص باشند. از نظر یکدستی رنگ و ضخامت آن باید هنگام خرید اینترنتی میناکاری بررسی کنید.
همچنین سطح لعاب نباید برجستگی داشته باشد. اگر در زیر ساخت آثار میناکاری، مس بکار رفته باشد، قیمت کمتری خواهد داشت. بنابراین به این دقت کنید که زیر ساخت آن به چه صورت است. رنگ های بکار رفته در ظروف مسی باید تفکیک شده از یکدیگر باشند. اگر دست به ظرف میناکاری شده زدید و زبر بود، بدین معناست که بیش از اندازه در کوره مانده است.

برای درست کردن ظروف میناکاری زمان بسیار زیادی صرف می شودبرای درست کردن ظروف میناکاری زمان بسیار زیادی صرف می شود

تشخیص آثار میناکاری اصل

یک ظروف میناکاری شده از زیرساخت یکنواخت ساخته شده است. زمانی که شما به آن دست بزنید نباید زائده اضافی وجود داشته باشد. باید سطح ظرف کاملاً یکدست باشد. لعابی که در مینا بکار رفته باید از فاقد هرگونه ترک خوردگی، بریدگی و پریدگی باشد. همچنین باید به غلظت لعاب نیز توجه کنید. وقتی لعاب به خوبی به کار رفته باشد، غلظت باید به طور یکسان بکار رفته باشد.
زمانی که شما اقدام به خرید اینترنتی میناکاری می کنید، بهتر است که ابتدا مطمئن شوید که سطح مینا از درخشندگی کافی برخوردار باشد. شفافیت و صیقلی بودن آن نشان دهنده اصل و با کیفیت بودن آثار است. طرح هایی که در آن بکار رفته نیز باید به صورت یکدست و یکنواخت کشیده شده باشد. مثل هر کالای دیگری ظروف میناکاری باید دارای کد، نام سازنده و شناسنامه باشد.

اگر جزء افرادی هستید که به گل و گیاه علاقه دارید، گلدان های میناکاری شده بهترین گزینه هستند.اگر جزء افرادی هستید که به گل و گیاه علاقه دارید، گلدان های میناکاری شده بهترین گزینه هستند.


محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:


مارادراینستاگرام دنبال کنید.